Sempozyum Tam Metin Kitabı yayınlandı

Sempozyum Tam Metin Kitabına erişmek için tıklayınız. 

Sempozyum Özet Kitapçığı yayınlandı

Sempozyum özet kitapçığına erişmek için tıklayınız.

Sempozyum Programı Yayında.

Sempozyum programı için tıklayınız.

Bildiri gönderim süresi uzatıldı

Çok Değerli Meslektaşlarım,
Sisteme yüklenen bildiri sayısı yeterli sayıya ulaşmasına rağmen sempozyuma bildiri göndermeyi planlayıp yükleyemeyenler için bildiri gönderim sistemini 23 Temmuz 2023 saat 23.59'a kadar açık tutmaya karar verdik. 
Kızılcahamam'da görüşmek üzere.

Prof. Dr. Adnan Baki
Düzenleme Kurulu Başkanı

Türk Hava Yolları 6. Uluslararası Türk Bilgisayar ve Matematik Eğitimi (TÜRKBİLMAT-6) Sempozyumunun Resmi Hava Yolu olarak tüm katılımcılara indirimli ücretler sunmaktadır. Rezervasyon ve biletleme için lütfen Türk Hava Yolları Promocode web sitesini ziyaret ediniz. Promosyon kodu sekmesini tıklayarak 005TKH23  ile ilerleyebilirsiniz.
Türk Hava Yolları 6. Uluslararası Türk Bilgisayar ve Matematik Eğitimi (TÜRKBİLMAT-6) Sempozyumunun Resmi Hava Yolu olarak tüm katılımcılara indirimli ücretler sunmaktadır. Rezervasyon ve biletleme için lütfen Türk Hava Yolları Promocode web sitesini ziyaret ediniz. Promosyon kodu sekmesini tıklayarak 005TKH23  ile ilerleyebilirsiniz.

Öğretmenlerin Bilimsel Toplantılara Katılımına MEB Desteği

MEB İZİN GENELGESİ
Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü 11.09.2012 tarih ve 26404 sayılı yazıları ile Bilimsel Toplantılara katılan yönetici ve öğretmenlerin izin durumu, yolluk ve yevmiyeleri hakkında açıklamaları bulunmaktadır. Bu yazı ile; sempozyum, panel ve benzeri bilimsel toplantılara katılan yönetici ve öğretmenlerin izin durumu, yolluk ve yevmiyeleri konusuna açıklık getirilmiştir. Bu yazıya göre;
1.Milli Eğitim Bakanlığı ile üniversiteler iş birliğinde gerekse üniversitelerce yapılan bilimsel toplantılarda, bildiri/poster sunacak yönetici ve öğretmenlerin;
a) Öncelikle katılmak istediği bilimsel toplantının kendi alanlarında olması (veya ilgili alanda yüksek lisans ve doktora yapıyor olmaları),
b) Bildirilerinin/posterlerinin bilim kurulunca kabul edildiğini belgelendirmeleri,
c) Katılım ücretlerinin kendilerince karşılanması,
ç) Harcırahlarının, bağlı bulundukları dairelerine ait ilgili bütçe yılı yurtiçi geçici görev yollukları tertibinden karşılanması, kaydıyla yolluk ve yevmiye verilerek bilimsel toplantıya katılımlarının sağlanması ve bilimsel toplantı süresince yol hariç görevli-izinli sayılmaları gerekmektedir.
2. Diğer yandan; bu tür bilimsel toplantılara dinleyici olarak katılmak isteyen yönetici ve öğretmenlerin ise dersler açısından eğitim/öğretimi aksatmayacak şekilde – kayıt ücretlerini yatırdıklarını belgelendirmeleri şartıyla – yolluksuz ve yevmiyesiz olarak kendi imkânlarıyla katılımları için izinli sayılmaları hususunda gerekli kolaylık gösterilmelidir.
3. Ayrıca tüm katılımcıların, bilimsel toplantıları düzenli olarak izlemek suretiyle toplantının organizasyonu, çalışmaların bilimsel niteliği, eğitim sistemine ve öğretmen yetiştirmeye yönelik sağladığı yararları ve katkıları hakkında hazırlayacakları raporu çalıştıkları birimlere sunmaları gerekmektedir.
İlgili genelgeye ulaşmak için tıklayınız
Sempozyumun bir üniversite ev sahipliğinde gerçekleştirildiğine dair belge için tıklayınız.

Sempozyum ile ilgili görüş ve önerilerinizi bilmatsempozyum@gmail.com mail adresine gönderebilirsiniz.

Sempozyum ile ilgili görüş ve önerilerinizi bilmatsempozyum@gmail.com mail adresine gönderebilirsiniz.

Bilim kurulu tarafından değerlendirme sürecine uygun görülen ve hakem değerlendirme sürecini tamamlayan çalışmalar, Turkish Journal of Mathematics Education dergisi özel sayısında yayımlanacaktır.

Bilim kurulu tarafından değerlendirme sürecine uygun görülen ve hakem değerlendirme sürecini tamamlayan çalışmalar, Turkish Journal of Mathematics Education Dergisi özel sayısında yayımlanacaktır.

ÖNEMLİ DUYURU: Sempozyum tam metinler kitabı yayımlanmıştır. İndirmek için tıklayınız.


Çok Değerli Meslektaşlarım,
Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız, Başkent Üniversitesi Eğitim Fakültesi ev sahipliğinde Matematik Eğitimi Derneği ve Turkish Journal of Mathematics Education Dergisi tarafından 28-30 Ekim 2023 tarihlerinde Ankara Kızılcahamam’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Türk Bilgisayar ve Matematik Eğitimi (TÜRKBİLMAT-6) Sempozyumu’na sizleri davet etmenin mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz.
 
Matematik eğitimi ve eğitim teknolojileri alanında gelenekselleşen TÜRKBİLMAT sempozyumları iki yılda bir sizlerin katkılarıyla güncel bilgilerin, deneyimlerin ve yaklaşımların paylaşıldığı bilgi şölenine dönüşmektedir. Kuşkusuz bu paylaşımlar matematik eğitimi alanında yeni fikirlerin doğmasına ve özgün projelerin yeşermesine katkı sağlayacaktır. Ayrıca, Kızılcahamam’da Patalya Resort Otel'in sağlayacağı sıcak ve samimi ortamında Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız ve 2. yüzyılında matematik eğitiminin tüm boyutlarına yeni bir pencereden bakmış olacağız.
 
Önceki sempozyumlarda olduğu gibi 6. Uluslararası Türk Bilgisayar ve Matematik Eğitimi (TÜRKBİLMAT-6) Sempozyumu eğitim teknolojileri ve matematik eğitimi alanlarıyla ilgili yeni gelişmelere, eğilimlere, araştırmalara ve tartışmalara ev sahipliği yapacaktır. Sempozyum dili Türkçe (Azeri, Kırgız, Kazak, Özbek ve Türkmen Türkçeleri dâhil) ve İngilizcedir. Bu sempozyumda Poster ve 20 dakikalık sözlü bildirilerin yanında “Kapsamlı Araştırma Çalışmaları” adı altında tamamlanmış lisansüstü tezlerinin veya araştırma projelerinin 60 dakikalık sunumlarına da yer verilecektir. Sempozyuma gönderilen her çalışma bilim kurulunda yer alan en az iki uzman akademisyen tarafından değerlendirilecektir. Ayrıca, hakem değerlendirmesinden geçip sempozyumda sunulan bildiriler arasından seçilen özgün çalışmalar Turkish Journal of Mathematics Education tarafından öncelikli olarak değerlendirme kapsamına alınacaktır.

Ankara’nın şirin ilçesi Kızılcahamam’da Patalya Resort Otelde 28-30 Ekim 2023 tarihlerinde düzenlenecek olan 6. Uluslararası Türk Bilgisayar ve Matematik Eğitimi (TÜRKBİLMAT-6) Sempozyumu’na katılarak mesleki deneyim ve çalışmalarınızla bilim dünyasına yapacağınız katkılardan dolayı şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum. Sempozyumla ilgili ayrıntılı bilgilere bimat.org sayfasından ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla
Prof. Dr. Adnan BAKİ
Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı

Önemli Tarihler

 • Bildiri Özetlerinin Gönderilmesi İçin Son Tarih
  23 Temmuz 2023
 • Kabul Edilen Bildirilerin İlan Edilmesi
  18 Ağustos 2023
 • Kayıt Ücretini Yatırmak için Son Gün
  15 Eylül 2023
 • Konaklama Ücretini Yatırmak için Son Gün
  22 Eylül 2023
 • Sempozyum Programının İlanı
  1 Ekim 2023
 • Sempozyum Tarihi
  28-29-30 Ekim 2023